Najlepšie doplnky do IE6 a 7 pre webdizajnérov

Určite každý z vás pozná doplnky pre Firefox, ktoré robia život nejedného webdevelopera jednoduchším, je ich určite veľa, jeden z najlepších a určite veľmi užitočných sa volá Firebug. Je mnoho odporu od webdeveloperov proti používaniu prehliadača Internet Explorer pretože absolútne nepodporuje webové štandardy a robí mnohým web developerom zo života peklo.

Nepodpora štandardov často spôsobuje že stránka je v prehliadači IE6 nepekne rozbitá. Testovanie stránky v IE6 a 7 zaberá vždy veľa času, a tak ako využívame naše doplnky pre tvorbu stránok vo Firefoxe — bola by obrovská pomoc mať doplnky aj v Internet Exploreri, ktoré by nám dovolili robiť našu prácu viac efektívnejšie.

IE DEVELOPER TOOLBAR

Tento doplnok pre Internet Explorer má najviac funkcií. Má toľko funkcií ako podobný Web developer toolbar pre Firefox. Môžete kontrolovať jednotlivé elementy, má takisto aj pravítko, môžete si dať zobraziť obrysy div-ov a objektov, zvýrazniť zdrojový kód stránky, vypnúť css/javascript, obsahuje aj color picker, ktorým stačí prejsť po nejakej farbe na stránke a vy sa dozviete jej  hex údaje a samozrejme oveľa viacej.

Odkaz na stiahnutie

DEBUGBAR

Tento doplnok pre Internet Explorer príde vhod keď vyvíjate CSS a JavaScript. Môžete využiť jeho možnosti zvoliť objekt a zobraziť si jeho zdrojový kód. Má však aj funkciu CSS editácie, ktorá vám dovolí zmeniť existujúce a prehliadačom predvolené štýly pre prvky. To príde vhod keď sa snažíte opraviť chyby zobrazovania stránky v IE6 a 7. Zobrazí DOM strom a umožní editovať atribúty tagov a css atribúty “za letu” pre testovanie vašej stránky. Takisto dokáže vykonať aj kontrolu stránky či je validná, urobiť screenshot stránky a poslať ho na mail, Debugbar podporuje aj češtinu.

Odkaz na stiahnutie

Pevne verím, že tieto doplnky budú nápomocné každému kto vyvíja pre Internet Explorer.  Ak sa vám tento článok páčil nezabudnite si tento blog pridať do vašej rss čítačky, a môžete očakávať pravidelnú dávku zaujimavých tipov z oblasti webdizajnu.

22.9.2010  Webdesign Webdesign Sprievodca produktmi Odporučiť článok
© 2008 Webcreator - internetová agentúra. Všetky práva vyhradené. Zavolajte nám 0910 90 70 48