Google Wave

Google Wave je nový internetový komunikačný nástroj z dielne Google inc. Na prvý pohľad spája funkcie Gmail-u, Google Documents a Instant Messaging-u (IM) a zastrešuje ich jedinou aplikáciou. Okrem toho pracuje aj s videom, fotografiami,mapami, hrami a množstvom iných aplikácií. Pred nedávnom bola prezentovaná demo verzia tohto komunikačného nástroja. Video z prezentácie a screenshoty programu si môžte pozrieť na tomto odkaze. Vo výslednej podobe by sa mal objaviť na webe koncom tohto roka.

Čo je to vlna?

Vlna (Ang. Wave) je základnou jednotkou komunikácie v Google wave. Dá sa to prirovnať k téme v online diskusii alebo konverzácii na Gmail. Vlna je informácia (text, fotka, video..) ku ktorej sa môžu zúčastnení užívatelia ďalej vyjadrovať, editovať, pridávať aplikácie a hry. Okrem samotných užívateľov bude informácie do vĺn pridávať aj automatický Robot podľa kontextu vlny.

Google Wave

Google Wave a Reklama

Bude zaujímavé sledovať, akou formou sa do Google Wave zapojí reklama. Naskytuje sa možnosť využitia formátu Google AdSense založenom na zobrazovaní kontextovej reklamy. Automatický Robot by vykonal analýzu toho, čo bolo vo Vlne povedané a na základe kľúčových slov by ponúkol relevantné reklamné inzeráty. Takáto forma reklamy by sa menila súčasne s tým o čom sa práve zúčastnení na Vlne rozprávajú. Pôsobilo by to oveľa interaktívnejšie a ak by to bolo spracované nenásilnou formou, v konečnom dôsledku môžu užívatelia Robota len privítať ako ďalšieho účastníka konverzácie.

24.9.2010  Marketing Marketing Sprievodca produktmi Odporučiť článok
© 2008 Webcreator - internetová agentúra. Všetky práva vyhradené. Zavolajte nám 0910 90 70 48